מאמרים

ביטוח דירה - המשך למאמר

תכולה הכוללת מוצרי חשמל, ריהוט חדרי תינוקות, ריהוט משרדי ביתי, כלים ועוד. אומנם ריהוט חדרי תינוקות כלול בביטוח אך פריטים רבים כמו תכשיטים יקרים לא כלולים ועליהם יש לעשות ביטוח נפרד.

בדרך כלל נהוג לעשות את הביטוחים הללו יחד עם רכישתה של הדירה כחלק מתנאי המשכנתה. אולם קנייה ללא משכנתה של הדירה תדרוש מכל קונה ללכת עצמאית אל סוכנויות הביטוח ולברר על ביטוחי דירה שונים.

רצוי שתוסיפו סעיפי ביטוח שהנכם מעוניינים בהם. בעיקר בסעיפי תכולת הדירה. חשוב ביותר לקרא מילה במילה יחד עם הסוכן את הפוליסה ולבדור אם אין נוסחים לא ברורים שיטו לטובת המבטח במקרה של נזק. טוב לכם להשקיע כמה שעות מחייכם רק כדי לא להגיע למצב שתצטרכו לשלם על הנזקים אם יקרו, ובשאיפה שלא יקרו, בעצמכם. תהליך הביטוח כולל בתוכו בדיקה של נכס הדבר המבוטח בידי שמאי מטלטלין או מקרקעין מוסמך. תוצאות הבדיקה של השמאי תקבע למעשה את ערך הנכס מה שיקבע את גובה הפרמיה בהתאם.

ובכל זאת רבים מאיתנו נמנעים מלבטח את תכולתה של הדירה כי העלוית החודשיות של הביטוח רק ינפחו את ההוצאות החודשיות שהם ממילא גבוהות. הסיכון הנמוך שהמטלטלין של הדירה ינזקו איננו כל כך גבוה בהשקפתם של רבים שמצריך השקעה חודשית של קטנה לחברות הביטוח. אולם כדאי לנו לשקול האם יש טעם לברור חלק מן המטלטלין שהם אכן חשובים לנו ואותם נבטח שהרי אין באמת צורך לבטח את כל תכולת הדירה.

חזרה לחלק ראשון